Dlaczego Kinderliga? - 10 powodów

Droga Trenerko, Drogi Trenerze - wciąż zastanawiasz się czy wpisać swoją drużynę na listę uczestników Kinderligi? A może Twoja ekipa brała już udział w premierowej, zimowej edycji, ale wahasz się czy może tym razem odpuścić i poszukać podopiecznym jakieś innej "gierki"? Szanowny Rodzicu – jeszcze o nas nie słyszałeś?

Poniżej znajdziecie X powodów, dla których warto wybrać nasze rozgrywki, aby rozpocząć albo i kontynuować zmagania w "Mojej Pierwszej Lidze"!

Read more...

Wyjątkowa Kinderliga - 10 zasad

Kinderliga – nowo powstały projekt rozgrywek piłkarskich w formie ligowej dla najmłodszych już od pierwszej edycji spotkał się z dużym uznaniem grona trenerskiego. Szkoleniowcy grup dziecięcych, biorących udział w organizowanych przez nas zawodach niejednokrotnie podkreślali, że kinderligowy format mocno przypadł im do gustu, m.in. ze względu na obowiązujące zasady gry i prowadzone klasyfikacje. W tym artykule przedstawimy Wam X takich zasad, które sprawiają, że Kinderligą jest wyjątkowa.

Read more...

Czy piłka to tylko zabawa?

Chociaż piłka nożna jest bardzo popularnym sportem w naszym kraju, to przeciętny człowiek, który z nią obcuje, nie zastanawia się nad tym, czym piłka nożna jest dla niego, bądź dla jego dzieci. Piłka nożna po prostu jest i dobrze nam z tym. Paweł Grycmann, trener UEFA A Elite Youth i doktor nauk o kulturze fizycznej definiuje ją jako: „określoną przepisami grę zespołową, której celem jest zwycięstwo osiągane większą od przeciwnika liczbą bramek” W praktyce jednak okazuje się, że każdy z nas podałby swoją definicję, nieco różniącą się od pozostałych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ każdy inaczej odbiera piłkę i ma do niej inny stosunek, dlatego czym dla nas jest piłka, jest sprawą dość indywidualną.

Read more...

Ranking - tak czy nie?

Piłka nożna określana jest mianem najpopularniejszej dyscypliny sportu na świecie. Sportu, którego jednym ze znamion jest osiąganie jak najlepszych wyników na wszelkich poziomach współzawodnictwa. Jednak sport to nie tylko rywalizacja i dążenie do sięgania po jak najwyższe laury, o czym w obecnych czasach tak wielu z nas zapomina. W sporcie równie ważne, a może nawet ważniejsze, jest zachowanie sprawności fizycznej - co za tym idzie dobrego stanu zdrowia, odprężenie psychiczne, dobre samopoczucie oraz zabawa. Swoisty charakter ma także sport dzieci i młodzieży, którego celem jest nie tylko dobór i selekcja zawodników predysponowanych do uzyskiwania najwyższych osiągnięć w wieku dojrzałym, ale również właściwe wychowanie, kształtowanie osobowości młodego sportowca, czy też samorealizacja.

Read more...

Zaloguj się

Utwórz konto